Organization Calendar (Shelburne Minor Hockey)

PrintOrganization Calendar
<< PrevOct 21, 2018-Nov 10, 2018Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Oct 21Oct 22Oct 23Oct 24Oct 25Oct 26Oct 27
Atom LL
2:00 PM
vs. Flesherton Golden Hawks
Peewee Rep
3:00 PM-3:50 PM
Practice
Atom Rep
3:00 PM
vs. Owen Sound Minor Jr. Attack
Novice Rep
3:30 PM
@ Wasaga Beach Stars
Wasaga [NB-GB57]
Peewee LL
4:10 PM-5:05 PM
Practice
Peewee AE
4:30 PM
@ Oro AE Thunder
Oro [PC-GB09]
Bantam LL2
5:15 PM
vs. Essa Eagles
Midget LL1
6:40 PM
vs. Collingwood Blackhawks 1
Midget Rep
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Peewee AE
7:30 PM
vs. Oro AE Thunder
Peewee Rep
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Bantam Rep
8:30 PM
vs. Owen Sound AE Jr. Attack
Midget LL1
10:00 PM-10:50 PM
Practice
Novice Rep
5:30 PM-6:20 PM
Practice
Peewee AE
6:30 PM-7:20 PM
Practice
Peewee Rep
7:30 PM-8:20 PM
Practice
Bantam LL1
8:30 PM-9:20 PM
Practice
Bantam Rep
8:30 PM-9:20 PM
Practice
Midget Rep
9:30 PM-10:20 PM
Practice
Atom AE
6:30 PM-7:20 PM
Practice
Peewee Rep
8:00 PM
@ Creemore Valley Hawks
Creemore [PB-GB10]
Midget Rep
10:00 PM-10:50 PM
Practice
Atom Rep
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Peewee AE
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Atom AE
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Atom LL
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Midget Rep
7:00 PM
@ Dundalk Storm
Bantam Rep
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Bantam LL2
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Midget LL2
10:00 PM-10:50 PM
Practice
Not Available
5:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee LL
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Bantam LL2
7:00 PM
@ Georgian Shores Lightning
Meaford [BW053]
Peewee Rep
8:00 PM
vs. Dundalk Storm
Bantam LL1
9:10 PM
vs. Essa Eagles
Atom LL
8:30 AM-9:20 AM
Practice
Not Available
9:30 AM-11:30 AM
Practice
Atom LL
11:00 AM
@ Flesherton Golden Hawks
Flesherton [AW062]
Tyke & Initiation
11:30 AM-12:30 PM
Shared Practice
Peewee LL
12:40 PM-1:40 PM
Practice
Peewee AE
1:50 PM
vs. Owen Sound AE Jr. Attack
Bantam LL2
3:00 PM
vs. Collingwood Blackhawks 1
Midget LL1
4:30 PM-5:50 PM
Practice
Bantam Rep
7:00 PM
@ Stayner Cyclones
Stayner [BB-GB48]
Midget LL2
9:30 PM
@ Wasaga Beach Stars
Wasaga [MT160]
Oct 28Oct 29Oct 30Oct 31Nov 01Nov 02Nov 03
Atom AE - Bob Tansley Memorial Tournament (8455)
Bantam Rep
2:00 PM-2:50 PM
Practice
Midget LL1
2:45 PM
@ Owen Sound Jr. Attack
Novice LL
3:00 PM-3:50 PM
Practice
Peewee Rep
3:00 PM-3:50 PM
Practice
Atom LL
3:30 PM
@ Essa Eagles 1
Angus Rec [AW041]
Atom AE
4:00 PM
vs. Owen Sound AE Jr. Attack
Peewee AE
4:10 PM
@ Penetang AE Flames
Penetang [PC-GB26]
Bantam LL1
4:30 PM
@ Dundalk Storm
Midget LL2
5:00 PM-6:20 PM
Practice
Peewee LL
5:30 PM
@ Grand Valley Twisters
Grand Valley [PW027]
Midget Rep
6:30 PM-7:50 PM
Practice
Novice LL
7:00 PM
@ Osprey Hawks
Osprey [NW40]
Atom Rep
7:00 PM
@ Stayner Cyclones
Stayner [AB-GB63]
Peewee AE
7:30 PM
vs. Elmvale AE Coyotes
Peewee Rep
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Midget Rep
8:35 PM
vs. Georgian Shores Lightning
Midget LL1
10:00 PM-10:50 PM
Practice
Atom Rep
5:30 PM-6:20 PM
Practice
Peewee AE
6:30 PM-7:20 PM
Practice
Atom AE
7:30 PM-8:20 PM
Practice
Bantam Rep
8:30 PM-9:20 PM
Practice
Bantam LL1
8:30 PM-9:20 PM
Practice
Midget Rep
9:30 PM-10:20 PM
Practice
Midget LL1
7:30 PM-8:20 PM
Practice
Midget Rep
10:00 PM-10:50 PM
Practice
Novice Rep
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Peewee AE
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Atom LL
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Peewee Rep
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Bantam LL2
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Bantam Rep
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Midget LL2
10:00 PM-10:50 PM
Practice
Peewee LL
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Novice LL
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Atom Rep
7:00 PM
vs. Georgian Shores Lightning
Bantam LL1
8:05 PM
vs. Dundalk Storm
Midget LL1
9:30 PM
vs. Flesherton Golden Hawks
Second Shift
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Atom LL
12:35 PM
vs. Essa Eagles 1
Bantam LL2
1:45 PM
vs. Collingwood Blackhawks 2
Midget LL2
3:15 PM
vs. Collingwood Blackhawks 2
Bantam Rep
9:30 PM
@ Wasaga Beach Stars
Wasaga [BB-GB53]
Nov 04Nov 05Nov 06Nov 07Nov 08Nov 09Nov 10
Atom AE - Bob Tansley Memorial Tournament (8455)
Novice LL
2:00 PM
vs. Honeywood Hurricanes
Atom Rep
3:05 PM
vs. Stayner Cyclones
Bantam Rep
4:15 PM
vs. Stayner Cyclones
Novice Rep
5:00 PM
@ Essa Eagles
Angus Rec [NB-GB11]
Midget Rep
5:45 PM
vs. Dundalk Storm
Midget LL1
6:10 PM
@ Collingwood Blackhawks 2
Eddie Bush [MT025]
Bantam LL1
7:00 PM
@ Essa Eagles
Angus Rec [BW032]
Peewee LL
7:30 PM
vs. Grand Valley Twisters
Peewee Rep
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Bantam LL2
8:35 PM
vs. Honeywood Hurricanes
Midget LL1
10:00 PM-10:50 PM
Practice
Novice Rep
5:30 PM-6:20 PM
Practice
Peewee AE
6:30 PM-7:20 PM
Practice
Peewee Rep
7:30 PM-8:20 PM
Practice
Bantam LL1
8:30 PM-9:20 PM
Practice
Bantam Rep
8:30 PM-9:20 PM
Practice
Midget Rep
9:30 PM-10:20 PM
Practice
Atom AE
6:30 PM-7:20 PM
Practice
Peewee Rep
7:30 PM
@ Essa Eagles
Angus Rec [PB-GB32]
Midget Rep
10:00 PM-10:50 PM
Practice
Atom Rep
7:00 PM
vs. Flesherton Golden Hawks
Midget LL2
7:30 PM
@ Collingwood Blackhawks 3
Central [MT033]
Atom AE
7:00 PM
@ Owen Sound AE Jr. Attack
Novice Rep
7:00 PM
vs. Flesherton Golden Hawks
Peewee Rep
7:40 PM
@ Collingwood AE Blackhawks
Eddie Bush [PB-GB05]
Bantam LL2
8:00 PM
vs. Stayner Cyclones
Midget Rep
9:30 PM
vs. Wasaga Beach Stars
Second Shift
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Novice Rep
10:15 AM
vs. Wasaga Beach Stars
Atom AE
11:20 AM
vs. Oro AE Thunder
Atom Rep
12:35 PM
vs. Creemore Valley Hawks
Atom LL
1:00 PM
@ Honeywood Hurricanes 1
Novice LL
2:00 PM
@ Grand Valley Twisters Green
Not Available
2:00 PM-3:00 PM
Practice
Bantam LL1
3:00 PM
vs. Stayner Cyclones
Midget LL1
4:30 PM
vs. Wasaga Beach Stars
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Printed from shelburneminorhockey.com on Tuesday, October 23, 2018 at 8:31 AM